Něco málo o člence klubu
- Zuzkasim -
 

1) Jméno nebo přezdívka v klubu
Zuzana Doleželová - ZuzkaSim
2) Jak jsem se o patchworku dozvěděla?        (kamarádky, časopis, kurz ...)
O patchworku vím již od dětství z německých rukodělných časopisů, které si babička nechávala vozit, jen mě dlouho nelákalo nic tak "složitého a staromódního" zkusit.
3) Šití jsem se naučila v rodině od …, vyučila jsem se v tomto oboru …samouk...
U šicího stroje jsem vyrostla, touto profesí se živilo několik generací žen v naší rodině a připadalo mi zcela přirozené dívat se jim pod ruce, ptát se a sama vše postupně zkoušet.
4) Jak dlouho šiju patchwork?
První patchworkový počin (deku na velkou postel) jsem ušila v roce 2006, ...
5) Co jsem ušila technikou PW úplně napoprvé?
... následně jsem prohlásila, že to bylo naposled. Za pár měsíců jsem nakoupila potřebné pomůcky a začala zkoušet dále:-)
6) Oblíbená PW technika?
Stále objevuji a učím se něco nového, nemám oblíbenou techniku. Obvykle se mi nechce do žádných složitých projektů, dávám přednost jednodušším, při tom efektním technikám.
7) Co se chystám v blízké době zkusit ušít?
Seznam chystaných projektů mám dlouhý, nechybí v něm přání a potřeby mých dětí a třeba nějaká praktická taška pro mě, časem bych se zase ráda částečně vrátila i k šití oděvů.
8)  Na co mi v patchworku zatím chybí odvaha?
Neodvažuji se pustit se do složitých technik a vyhýbám se ručnímu šití.
9)  ...
Mám ráda užitné věci, proto se zaměřuji spíše na drobnosti, které člověk každodenně používá. Inspiraci hledám v časopisech, na internetu, ale hlavně kolem sebe, poslouchám, jak ke mě látky promlouvají.

Zpět