Něco málo o člence klubu
- Mimča -
 

1) Jméno nebo přezdívka v klubu
Mimča
2) Jak jsem se o patchworku dozvěděla?        (kamarádky, časopis, kurz ...)
Do světa patchworku mě vtáhla dcera a díky časopisu Marina a jeho doprovodné galerie jsem byla jednou z členek pozvaná do BPK.
3) Šití jsem se naučila v rodině od …, vyučila jsem se v tomto oboru …samouk...
jsem samouk …Jsem samouk a patřím ke generaci, pro kterou bylo v minulosti šití oblečení nezbytnou nutností.
4) Jak dlouho šiju patchwork?
První vlastní patchwork.deku jsem ušila asi před třemi roky bez jakýchkoliv znalostí systémem pokus-omyl.
5) Co jsem ušila technikou PW úplně napoprvé?
Zpočátku jsem vypomáhala dceři se sešíváním bloků, přidržovala jsem jí deky při quiltování, stehovala vrstvy a patchwork mě vůbec neoslovil. Propadla jsem mu až díky časopisu Marina a jeho doprovodným akcím.
6) Oblíbená PW technika?
Nemám ráda geometrickou přesnost a pravidelnost, takže mojí nejoblíbenější technikou jsou aplikace na všechny způsoby. Mám ráda i patchwork.ubrusy, prostírky, polštářky a drobné bytové doplňky.
7) Co se chystám v blízké době zkusit ušít?
Teď si připravuji materiál na nástěnnou aplikaci se zvláštním motivem, kterou bych chtěla v případě zdárného dokončení prezentovat na podzimní výstavě BPK ve Šlapanicích.
8)  Na co mi v patchworku zatím chybí odvaha?
A na co si zatím v patchworku netroufám? Na všechno, co vyžaduje přesnou a naprosto precizní práci,kvalitní proquiltování  do předem určených drobných a pravidelných vzorů,neumím šit přes papír a spoustu dalších věcí…
9)  ...
A kde hledám inspiraci pro svoje šití? Protože moje šití má k dokonalosti daleko, nerada šiju hodně známé a okoukané vzory a techniky. Inspiraci pak hledám stejně jako většina  patchworkářek na internetu. Oblíbené mám  různé"azbukové" servery, ve kterých nacházím nepřeberné množství inspirace.

Zpět